KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Márquez kritizuje italské fanoušky

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Márquez kritizuje italské fanoušky
08.06.2018
 

Marc Márquez se kriticky vyjádřil na adresu italských fanoušků, kteří to dle jeho slov s projevy nenávisti trošku přeháněli.

Při Grand Prix Itálie na okruhu v Mugellu se opět ze strany italských fanoušků převážně Valentina Rossiho zvedla vlna aktivit namířených vůči Marcu Márquezovi. Příčinou této skutečnosti je samozřejmě událost, kdy Marc v rámci Grand Prix Argentiny narazil do Valentina Rossiho, který následně havaroval.
 
Marc se tak v Mugellu musel smířit s tím, že když přijížděl na startovní rošt, celá tribuna na něj bučela, naopak, když v závodě havaroval, davy fanoušků Valentina Rossiho mu tleskaly. Zároveň někteří fanoušci v Mugellu prezentovali i náhrobní kámen Márqueze, kde byl označen den závodu královské kubatury MotoGP anebo se fotili u stopy na trati, kde Marc spadl.
 
Samotný Marc přiznal, že něco podobného čekal, ale zároveň prohlásil, že takové chování nemá s férovým fanděním rozhodně nic společného.
 
„Něco takového jsem bohužel čekal. Je to ale nesportovní fandění, když vezmeme v potaz, že my na závodní trati skutečně riskujeme a potom lidé na tribunách tleskají a skandují, když havarujete. Tímto směrem by se motocyklový sport neměl ubírat. Když si vzpomeneme na pátek a hrozivá pád Pirra, kdy chvíli nikdo nevěděl, zda vůbec žije, je zde jasný náznak toho, jak nebezpečný tento sport je. Z tohoto ohledu by to mohli i fanoušci v Itálii respektovat a zamyslet se nad svým chováním,“ řekl Marc Márquez.

Další články sekce MotoGP