KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Márquez: Na mokru máme problémy

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Repsol Media
05.09.2015
 

Marc Márquez po Grand Prix Velké Británie přiznal, že na mokru má s letošním motocyklem stále problémy.

Marc Márquez se po Grand Prix v Barceloně rozhodl vrátit k loňskému podvozku svého motocyklu Honda RC213-V a hned v následující Grand Prix v holandském Assenu zaznamenal výrazné zlepšení. Nyní měl v Silverstone také poprvé možnost odjet závod na tomto podvozku s letošním motorem.
 
Po závodě ovšem úřadující mistr světa prohlásil, že v nastavení tohoto motocyklu na mokrou trať má společně s týmem ještě velké rezervy. Jednou z hlavních příčin je také fakt, že naposledy měl Márquez možnost jet na mokru na začátku dubna v texaském Ausitnu, od té doby se všechny víkendy jely na suchu.
 
„Na začátku letošní sezony jsem měl především problémy na suché trati s tím, že mi utíkalo zadní kolo. Teď v Silverstonu se mi na mokré trati tento pocit bohužel vrátil. Na suchu máte možnost vyzkoušet mnoho různých nastavení, ale naposledy, kdy jsme jeli na mokru, byl Austin. Tam jsme také měly velké problémy. Nejhorší na tom je skutečnost, že v tomto případě nemám absolutně žádnou kontrolu nad tím, zda mi kolo uklouzne a půjdu k zemi. Když máte takový pocit na výjezdu, jednoduše vyjedete pomaleji a vše je v pořádku, ale když je to při nájezdu do zatáčky, nemáte možnost to nijak ovládnout. I malá chybička potom znamená pád,“ řekl Marc Márquez.

Další články sekce MotoGP