KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Márquez: Nejnáročnější zima v kariéře

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Márquez: Nejnáročnější zima v kariéře
31.01.2019
 

Marc Márquez přiznal, že letošní zima pro něj je tou nejtěžší v kariéře, a to především s ohledem na intenzivní rehabilitace operovaného ramene.


Na začátku prosince podstoupil úřadující mistr světa královské kubatury MotoGP, Marc Márquez, operaci svého zraněného levého ramene. Nyní od této operace uplynuly již dva měsíce, v průběhu kterých se Marc věnoval intenzivní rehabilitaci.

Jak nyní Márquez v jednom z rozhovorů pro španělská média prohlásil, rameno stále není ve stoprocentním stavu, ale léčba postupuje dle plánu. Zároveň Marc očekává, že do úvodní Grand Prix sezony na katarském okruhu Losail na začátku března bude plně fit.

„Lékaři říkali, že rehabilitace bude trvat tři až čtyři měsíce, my se to ale snažíme urychlit. Já osobně se již nemohu dočkat prvních testů, protože letošní zima byla opravdu neobvyklá. Již dva měsíce se koncentruji jen na léčbu a rehabilitace. Celkově tímto procesem denně trávím až pět hodin, a to opravdu každý den. Mým jediným cílem je být co nejlépe připravený na první závod sezony, pak máme další dva týdny volna. Věřím, že vše stihneme dle plánu,“ řekl Marc Márquez.


Další články sekce MotoGP