Závody u nás i v zahraničí v období od 15. října do 21. října.

Marquez nejrychlejší, Pedrosa třetí

08.08.2018

Velmi pozitivní test absolvoval v pondělí na Masarykově okruhu tovární tým Repsol Honda.

Pouze jeden den po zisku pódia v brněnském závodě MotoGP, byl Marc Marquez zpět na dráze okruhu moravské metropole. Španělský multišampión během práce na motocyklu a testu pneumatik Michelin, najezdil celkem 77 kol s absolutně nejrychlejším časem dne, 1:55,209. Úspěšný byl i jeho týmový kolega Dani Pedrosa, který najezdil 52 kol a zajel třetí nejrychlejší čas 1:55,399.

Marc Marquez
„Dnes to bylo pozitivní a jsem velmi šťastný, protože jsme od začátku testu najezdil hodně kol s dobrými pocity. Začali jsme brzy ráno a jezdili jsme do večera s novinkami při každém vyjetí. Je to těžké, když máte tak zaneprázdněný plán, ale Honda tvrdě pracuje, což je velká motivace pro jezdce. Udělali jsme skvělou práci při testování všeho, co přivezli sem do Brna. Michelin také tvrdě pracuje na cestě pro budoucnost a přivezl k otestování novou pneumatiku. Upřímně, ale nefungovala, jak jsme doufali, ovšem je velmi dobré, když vidíme, kolik úsilí do toho dávají, aby se snažili vše vylepšovat. Dnes získali užitečné informace. Jako obvykle, ke konci dne jsme dali dohromady všechny ty nejlepší věci a zajeli dobrý čas na kolo. Nejrychlejší kolo však nebylo hlavním cílem, protože bylo důležitější pracovat pro budoucnost. Nakonec jsme našli několik pozitivních věcí a v příštím závodě něco využijeme. Jsem spokojený s tím, jakým směrem jsme se vydali, a jakou práci děláme.“

Dani Pedrosa
„Dnes jsme tvrdě pracovali a snažili jsme se zlepšit pocit, který jsme měli ve včerejším závodě. V podstatě jsme měli lepší pocit. Velkou změnou dnes byly podmínky na trati, které byly velmi dobré. Počasí bylo perfektní a asfalt po závodním víkendu nabídl velmi dobrou přilnavost s velkým množstvím gumy na trati. Vyzkoušeli jsme různé možnosti nastavení elektroniky a pérování a vše, co jsem zkoušeli, bylo zlepšení, takže jsem mohl být rychlejší a důslednější. Je těžké pochopit, kolik z toho je výsledkem podmínek na trati a zda to bude užitečné i na jiných okruzích, takže budeme muset několik dní počkat a uvidíme v Rakousku.“