KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. do 1. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Márquez: Pády musím redukovat

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Márquez: Pády musím redukovat
18.01.2020
 

Marc Márquez přiznal, že i pro sezonu 2020 je jeho cílem opět redukovat pády během jednotlivých závodních víkendů.


Úřadující mistr světa královské kubatury MotoGP, Marc Márquez, je bezpochyby jedním z jezdců, kteří během sezony mají na svém kontě nejvíce pádů. Jak samotný Marc již několikrát přiznal, právě pády mu pomáhají zrychlit.

Zároveň ale Marc v jednom z rozhovorů potvrdil, že právě počet pádů během jednotlivých závodních víkendů se snažil během letošní sezony redukovat. To se mu také povedlo, jak potvrdili statistiky, zatímco v roce 2018 absolvoval Marc celkem 23 pádů, v sezoně 2019 toto číslo snížil na 14.

„Na konci roku 2017 jsem si dal předsevzetí, že se pokusím snížit počet pádů za sezonu. Tehdy jsem totiž během celé sezony letěl k zemi více než třicetkrát. Před sezonou 2019 jsem si tento cíl dal znovu a opět se mi jej podařil splnit. Dosáhl jsem toho především tak, že jsem v nájezdech do zatáček méně riskoval a začal ještě více využívat výkonu na výjezdech. Je ale jasné, že musím udělat další krok, protože pořád jsem jeden z nejčastěji padajících jezdců. Několikrát se mi pád podařilo zachránit, ale jde především o to, že v poslední fázi brzdného manévru příliš přetěžuji přední pneumatiku, která se pak dostává do kritické situace. Na tom musíme dál pracovat,“ řekl Marc Márquez.


Další články sekce MotoGP