KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Márquez: Věřím, že se vztahy opět zlepší

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Márquez: Věřím, že se vztahy opět zlepší
03.12.2015
 

Španělský závodník Marc Márquez prohlásil, že věří pro příští sezonu v opětovné zlepšení vztahů s Valentinem Rossim.

Na začátku a v průběhu letošní sezony královské kubatury MotoGP platili ještě Marc Márquez a Valentino Rossi téměř za přátelé, po tiskové konferenci před Grand Prix Malajsie v Sepangu se ale vše otočilo o 180 stupňů a vztahy mezi oběma jezdci šly k bodu mrazu.
 
Nyní s časovým odstupem se k celé situaci vyjádřil Marc Márquez, který prohlásil, že věří ve zlepšení. Jak samotný Márquez přiznal, situace vzniklá po tiskové konferenci v Malajsii jej velmi mrzí a velmi rád by zakopal válečnou sekeru a znovu s Valentinem vycházel jako dříve.
 
„Naše vztahy s Valentinem byly do čtvrteční tiskové konference v Malajsii velmi dobré. Myslím si, že z toho udělal více, než normálně. Nebyl to dobrý tah pro motocyklový sport. Hlavním problémem byla skutečnost, že o tom mluvilo příliš mnoho lidí. Když jsme přijeli do Valencie, říkal jsem, že musíme vyhrát závod, protože pokud se to nepodaří, budou nás obviňovat. Já osobně ale doufám, že se situace zlepší. Už ve Valencii jsem Valentinovo říkal, že mu podávám ruku. Rozhodně není v mém zájmu se i nadále přes média obviňovat. Ve Valencii prohrál titul, takže tu reakci chápu, ale věřím, že v sezoně 2016 se budou naše vztahy zlepšovat. Rád bych zapomněl na vše, co se stalo v posledních závodech sezony 2015,“ řekl Marc Márquez.

Další články sekce MotoGP