přihlášení pro registrované
jméno:
heslo:
registrovat zapomenuté heslo
 
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 29. dubna.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Márquez: Vyhrál jsem díky motivaci

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsol Media
Márquez: Vyhrál jsem díky motivaci
01.10.2017
 

Marc Márquez prohlásil, že poslední závod na Aragónu vyhrál především díky obrovské motivaci vybojovat vítězství na domácí trati.

Španělský závodník Marc Márquez vyhrál celkem čtyři z posledních šesti závodů královské kubatury MotoGP a díky vítězství na Aragónu se vrátil do čela tabulky šampionátu. Jak ale Marc po závodě na Aragónu prozradil, hlavní příčinou tohoto vítězství byla obrovská vůle a motivace.
 
„Všechny závody jsou těžké, náročné bylo i Misano. Ale na Aragónu se moje obrovská motivace postarala o vítězství. Když jsem jel v té skupině, přemýšlel jsem, zda prostě jen nepojedu do cíle a nezískám další porci důležitých bodů. Pak mi ale něco v hlavě řeklo, že je to jedna z mých nejoblíbenějších tratí a prostě se musím pokusit zde vyhrát. Pak jsem prostě jel na maximum a vyšlo to,“ řekl Marc Márquez.
 
Poté pokračoval slovy: „V sobotu jsem tam dvakrát havaroval, ale jen proto, že jsem jel na maximum. Když máte rezervy a nejedete na limitu, tak moc nepadáte. V neděli jsem se ale snažil to riziko minimalizovat, alespoň chvíli. Musíme tímto stylem pokračovat i v dalších závodech.“

Další články sekce MotoGP