KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Márquez: Změny pravidel nejsou snadné

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsolmedia
Márquez: Změny pravidel nejsou snadné
05.11.2016
 

Marc Márquez přiznal, že změna pravidel a především jednotná elektronika mu letošní sezonu rozhodně neusnadnila.

V úvodu letošní sezony královské kubatury MotoGP se musely všechny týmy i jezdci seznámit s novou jednotnou elektronikou i pneumatikami Michelin. Tuto změnu nejlépe zvládl španělský závodník Marc Márquez a jeho tovární tým Repsol Honda, když dokázali získat mistrovský titul.
 
S odstupem času ale Márquez přiznal, že změny pravidel mu i jeho týmu přidaly hned několik vrásek, protože především v úvodu sezony museli řešit řadu komplikací. Nakonec se ale Hondě podařilo s novou elektronikou vypořádat na výbornou.
 
„Na začátku sezony jsme trošku ztráceli na naši konkurenci, protože zimní testy nebyly v našem podání zrovna snadné. Měli jsme několik meetingů s Hondou, kde jsme se nakonec dohodli, že v úvodu sezony budeme konzervativní a pokusíme se především získávat co nejvíce bodů. Honda velmi rychle reagovala na naše požadavky a díky tomu se nám podařilo velmi rychle zlepšit. Na začátku jsme byli konkurenci ale hondě vzdálení. Krok za krokem jsme ale postupovali vpřed a díky této práci jsme dokázali získat mistrovský titul.“ řekl Marc Márquez.

Další články sekce MotoGP