KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Márqueze čeká operace

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Márqueze čeká operace
18.11.2018
 

Marc Márquez potvrdil, že na prosinec má již naplánovanou operaci jeho problémového ramene.

Úřadující mistr světa v královské kubatuře MotoGP, Španěl Marc Márquez, si při včerejším pádu v kvalifikaci opět vykloubil rameno. Problémy s tímto ramenem Marca potkaly již při Grand Prix Japonska, kde mu podobný problém způsobil Scott Redding, když Marcovi při gratulaci k zisku titulu rameno nechtěně vyhodil.

Jak nyní Marc potvrdil, operace ramene bude pro nápravu tohoto problému nevyhnutelná. Kvůli náročnému testovacímu programu ale bude možné tuto operaci realizovat až na začátku prosince, zároveň ale Marc prozradil, že tato operace by následně neměla nijak ovlivnit jeho nastoupení k prvním testům v únoru 2019.

„Můj doktor ví moc dobře, co je potřebné, nakonec, tuto operaci již absolvoval i můj bratr Alex. Při této operaci se rameno upraví tak, aby již tak snadno nemohlo vypadnout. Sám tuto operaci již mám naplánovanou na první týden v prosinci. Následná rekonvalescence by měla trvat okolo měsíce, pak budu 100% fit. Dá se tedy počítat s tím, že již v půlce ledna bych mohl rameno plně zatěžovat, což je tři týdny před prvními únorovými testy v Malajsii,“ řekl Marc Márquez.


Další články sekce MotoGP