KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Meregalli: Testovali jsme elektroniku

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Meregalli: Testovali jsme elektroniku
10.08.2018
 

Manažer továrního týmu Movistar Yamaha potvrdil, že hlavním cílem pondělního testu v Brně bylo vyzkoušet novou elektroniku a upravené kapotáže.

Tovární tým Movistar Yamaha se musel v rámci pondělního testování na brněnském Masarykově okruhu musel obejít bez Mavericka Vinalese, který se s ohledem na bolesti po pádu v nedělním závodě do testu nezasáhl. 
 
I přesto ale týmový šéf Massimo Meregalli hodnotí pondělní testování jako přínosné, s Valentinem Rossim se tým zaměřil především na testování nastavení elektroniky a nových aerodynamických dílů.
 
„Je vždy pozitivní, když máme možnost přímo po závodním víkendu testovat, to nám pomáhá porovnat výkony na trati s novými díly vůči výkonům v průběhu samotného závodního víkendu. Je to samozřejmě velká škoda, že Maverick do tohoto testu nemohl zasáhnout, protože by se nám hodila i jeho zpětná vazba. Zároveň jsme si ale samozřejmě vědomi toho, že je důležité, aby měl čas na zregenerování do dalšího závodního víkendu, který se nyní jede v Rakousku. Když bych hodnotil test bez ohledu na to, že jsme měli jen jednoho jezdce, byl to velmi pozitivní test,“ řekl Massimo Meregalli

Další články sekce MotoGP