KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Michelin ruší Intermediate směs

Tet: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Michelin
Michelin ruší Intermediate směs
05.11.2016
 

Michelin se rozhodl s ohledem na nízký zájem zrušit přechodné pneumatiky, v příští sezoně již dostupné nebudou.

Pro premiérovou sezonu v královské kubatuře MotoGP připravil francouzský výrobce pneumatik Michelin speciální Intermediate směs, která byla určena pro jízdu na osychající trati. Hlavním cílem této pneumatiky bylo zvýšit bezpečnost jezdců za přechodných podmínek. S ohledem na velmi malý zájem ale tuto gumu již v příštím roce na motocyklech neuvidíme.
 
Jezdci královské kubatury MotoGP totiž tuto pneumatiku v průběhu letošní sezony používali opravdu velmi zřídka, proto se také Michelin rozhodl od výroby této pneumatiky upustit. Stejně jako Michelin, i většin jezdců se shodla na tom, že ustoupení od používání Intermediate pneumatik je správné rozhodnutí.
 
Jak řekl například Valentino Rossi, takovou pneumatiku by opravdu použil jen ve velmi výjimečných případech.
 
„V průběhu letošní sezony jsme zjistili, že nasazení těchto pneumatik má smysl ve velmi specifických podmínkách. Dle mého názoru je ale za takových podmínek možné jezdit i na slickách od Michelinu, tak jsme na to byli zvyklí i u předchozího dodavatele pneumatik – Bridgestonu. Proto si myslím, že se bez Intermediate pneumatik dokážeme obejít, rozdíl mezi nimi a slickami je opravdu velmi malý,“ řekl Valentino Rossi.

Další články sekce MotoGP