KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Michelin testoval nové pneumatiky

Text: jnyk, Zdroj: Crash.net, Foto: Honda
Michelin testoval nové pneumatiky
15.02.2019
 

V Malajsii testoval Michelin nové směsi pneumatik, které plánuje nasadit již v úvodu sezony 2019.


Při testech v Malajsii měli jezdci královské kubatury MotoGP příležitost také vyzkoušet některé novinky od dodavatele pneumatik, společnosti Michelin. Jak nyní přiznal závodní ředitel Michelinu, na tyto novinky byly ze strany závodníků velmi pozitivní ohlasy. 

Nyní budou následovat další testy na katarském okruhu Losail a pokud se tato pozitivní zpětná vazba potvrdí, bude dle slov Piera Taramassa z Michelinu následovat nasazení do závodních víkendů. V případě předních pneumatik již do Grand Prix Kataru, u těch zadních nejspíše až při první evropské Grand Prix v Jerezu.

„Do Malajsie jsme přivezly nová řešení, měli jsme jednu přední pneumatiku a dvě zadní. Ta přední je něco mezi měkkou a střední směsí, u zadních byla jedna měkká a jedna střední. Zatím máme velmi pozitivní ohlasy a pokud se nám tyto výsledky potvrdí i v Kataru, bude následovat zařazení těchto pneumatik do alokací pro sezonu 2019. Přední pneumatiku plánujeme nasadit již v Kataru, ty zadní pravděpodobně až v Jerezu,“ řekl Piero Taramasso


Další články sekce MotoGP