KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. ledna do 17. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Miller dojel pouze do první zatáčky

Foto: Team Estrella Galicia 0,0 Marc VDS
Miller dojel pouze do první zatáčky
23.05.2016
 

Australan Jack Miller v závodě MotoGP na okruhu v Mugellu dojel pouze do první zatáčky, ve které havaroval.

 
Jezdec týmu Estrella Galicia 0,0 Marc VDS, Australan Jack Miller, v italském Mugellu nedokončil závod MotoGP pořádaném v rámci italské Grand Prix. Mladý závodník vydržel v závodě pouze do první zatáčky, kde došlo k havárii tří jezdců a Miller byl jedním z nich. Přestože havárii nezavinil, je pochopitelně velmi zklamán, ale těší se na další závod, který proběhne na španělském okruhu Catalunya v Barceloně.
Millerův týmový kolega Tito Rabat, který při sobotním pádě utrpěl zlomeninu levé klíční kosti, do závodu nenastoupil. Rabat dnes podstoupil operaci v nemocnici Universitari Dexeus v Barceloně, při které mu byla klíční kost zpevněna titanovou destičkou a několika šrouby. Jakmile budou známé výsledky operace, bude rozhodnuto, zda bývalý Mistr světa Moto2 se k závodění vrátí již při svém domácím závodě v Barceloně.
 
Jack Miller
„Můj závod trval asi 500 metrů, ale nemůžete kontrolovat, co je mimo vaše ruce. Celý víkend jsme tvrdě pracovali, abychom měli dobré nastavení pro závod. Být vyřazen v první zatáčce je proto opravdu zklamáním. Schytal jsem to zezadu. Alvaro Bautista také ztratil předek, takže myslím, že to byl Bautista, jehož motocykl mne vzal s sebou ven. Je to škoda, ale pozitivní je, že jsme se celý víkend zlepšovali. Je mi to opravdu líto kvůli týmu a sponzorům. Cítil jsem se dobře a věřil, že to bude skvělý závod. Musíme to hodin za nás a dívat se dopředu na další závod v Barceloně.“


 


Další články sekce MotoGP