KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Miller: Mám rychlost, jako Dovi

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Pramac
Miller: Mám rychlost, jako Dovi
05.04.2019
 

Jack Miller chválí kvality nového motocyklu Ducati GP19, díky kterému dokáže zajíždět podobné časy, jako tovární jezdec Andrea Dovizioso.


Australský závodník Jack Miller v úvodních závodech sezony 2019 na motocyklu Ducati týmu Pramac Racing předváděl velmi kvalitní výkony, kdy jeho nejlepším výsledkem bylo čtvrté místo v Grand Prix Argentiny.

Jak nyní v jednom z rozhovorů Miller potvrdil, nová Ducati mu opravdu sedla a jedná se o velký pokrok proti loňské motorce. I proto Miller věří, že v těchto silných výkonech bude pokračovat i v následujících závodech.

„Jízdu na Ducati GP19 si opravdu užívám. V loňském roce jsem nikdy nejezdil na 2018ce, takže letošní GP19 je pro mne opravdu velkým krokem kupředu. Motorka mnohem lépe zrychluje a zároveň v zatáčkách necítíš, že jedeš úplně na hraně. Pak i rychlé časy na kolo přicházejí velmi snadno. Už když jsem se díval na data po Kataru, tak kdybych byl v první skupině, měl bych rychlost na to, abych se Doviho držel. Motorka má odlišné chování, nemusím brzdit tak pozdě, abych zahříval přední pneumatiku. Na letošní motorce dokáži celkově mnohem lépe využít výkon pneumatik,“ řekl Jack Miller.


Další články sekce MotoGP