KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 4. února do 10. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Miller: Petrucci si tovární tým zasloužil

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Miller: Petrucci si tovární tým zasloužil
28.06.2018
 

Jack Miller prohlásil, že jeho týmový kolega si místo v továrním týmu Ducati pro rok 2019 zasloužil rozhodně více, než on sám.

Ve své první sezoně v barvách satelitního týmu Pramac Ducati předvádí australský závodník Jack Miller velmi dobré výkony. I proto se vedení italské tovrány rozmýšlelo právě mezi Millerm a Petruccim při výběru nástupce Jorge Lorenza, který po skončení letošní sezony odchází k Hondě.
 
Volba nakonec padla na zkušenějšího Petrucciho, ale Miller si toto rozhodnutí nevzal nějak osobně a dokonce prohlásil, že továrna udělal správné rozhodnutí. Dle Jackových slov podává Danilo skvělé výkony a místo v továrním týmu si prostě zasloužil.
 
„Myslím si, že Ducati udělala správné rozhodnutí, když vybrala Danila pro tovární tým. Danilo jezdí v barvách Ducati již několik let a v posledních dvou letech odvádí opravdu skvělé výkony. Proto si zaslouží místo v továrním týmu více, než já. Já raději zůstávám v satelitním týmu, kde na mne nebude vyvíjen tak velký tlak a budu mít k dispozici stejnou techniku, jako v továrním týmu. Zároveň budu klidnější a je zde šance, že si také v budoucnu vyjedu místo v továrním týmu,“ řekl Jack Miller.

Další články sekce MotoGP