KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Mir: Mým vzorem je Vinales

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek. Foto: Marc VDS
Mir: Mým vzorem je Vinales
09.11.2018
 

Španělský závodník Joan Mir, který přestupuje k továrnímu týmu Suzuki, prozradil, že jeho vzorem je jeho krajan Maverick Vinales.


Španělského závodníka Joana Mira čeká po skončení letošní sezony MS motocyklů již o příštím víkendu ve španělské Valencii přestup do královské kubatury MotoGP, kdy bude hájit barvy továrního týmu Suzuki. Již po GP ve Valencii čekají Mira první testy, kdy si bude moci speciál MotoGP osahat.

Jak nyní Joan v jednom z rozhovorů prozradil, jeho vzorem je Maverick Vinales, který také strávil pouze jednu sezonu v Moto2 a poté se velmi úspěšně uchytil v královské kubatuře MotoGP.

„Už se moc těším na to, až budu moci konečně vyzkoušet speciál MotoGP. Věřím, že budu rychlý a budu schopen jezdit na předních pozicích. Samozřejmě je mi ale jasné, že začátky nebudou snadné, z venku to ale nevypadá, že by motorka Suzuki byla tou nejnáročnější na ovládání. Mým vzorek je Maverick, působil také pouze jeden rok v Moto2 a pak když přišel k Suzuki, byl ihned rychlý. V druhém roce již vybojoval pódium a jedno vítězství, to je také můj cíl,“ řekl Joan Mir.


Další články sekce MotoGP