KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Mir: Udělali jsme správné rozhodnutí

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Mir: Udělali jsme správné rozhodnutí
24.01.2019
 

Španělský závodník Joan Mir je po prvních testech přesvědčený o tom, že přestup do královské kubatury MotoGP byl správné rozhodnutí.


Listopadové testy v Jerezu uzavřel španělský nováček v královské kubatuře MotoGP na motocyklu továrního týmu Suzuki Ecstar na patnácté pozici. Jak nyní v jednom z rozhovorů Joan Mir prohlásil, je před ním ještě spousta tvrdé práce, ale přejít do MotoGP bylo správné rozhodnutí.

Mir je jedním z jezdců, kteří do královské kubatury MotoGP přestoupili bezprostředně po pouhé jedné sezoně v kubatuře Moto2. Zpětně je ale Mir přesvědčen o tom, že se pro něj jedná o správnou cestu.

„Po prvních testech se Suzuki jsme měl opravdu velmi pozitivní pocity. Do letošní sezony si ale neklademe vysoké cíle, počítám s tím, že se budu muset především učit. Samozřejmě bych ale rád postupně krok za krokem snižoval moji ztrátu na ty nejrychlejší. Na motocyklu MotoGP jsem se cítil komfortně, což bylo jen potvrzení toho, že rozhodnutí přejít po jedné sezoně v Moto2 do královské kubatury, bylo správné. Nyní na tom musíme dále pracovat, abychom postupně rostli a zlepšovali se,“ řekl Joan Mir


Další články sekce MotoGP