KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. ledna do 17. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Místo Smrže Abraham, aneb konec AB Teamu?

Foto: Honda
Místo Smrže Abraham, aneb konec AB Teamu?
18.10.2015
 

Budoucnost Karla Abrahama v MotoGP se zdá být nejistá, dle německého speedweeku je na cestě do třetiligového WSBK.

 
Z první do třetí ligy? To je podle internetového zpravodajského serveru speedweek cesta našeho Karla Abrahama. Český jezdec podle redaktora speedweeku Ivo Schützbacha pojede v roce 2016 šampionát Mistrovství světa Superbike, ale ne s týmem jeho otce a ne s motocyklem Aprilia, jak se předpokládalo ještě ve francouzském Magny Cours, ale s Yamahou týmu Milwaukee, kde bude kolegou letošního britského superbikového šampióna, Australana Joshe Brookese.
 
Stejný redaktor a stejný server, již před několika týdny napsal, že Abraham končí v MotoGP a dál bude závodit ve WSBK. Tehdy tuto informaci tiskový mluvčí AB Motoracing Teamu, pan Jiří Smetana, kategoricky odmítl jako nepravdivou, a tak se nechme překvapit, na čí straně je správná informace. Jisté je, že právě Ivo Schützbach v minulosti ukázal, že si zrovna hlavu s ověřováním informací nedělá (viz. jeho článek o Joskovi Kubíčkovi a jeho objevení se v Africe, který vznikl pouze na základě toho, že mu jeden z českých fotografů na dotěrnou otázku ze srandy odsekl, že je v Africe).
 
Podle stejného zdroje proběhne příští týden konečné jednání o sezoně 2016 mezi týmem Milwaukee Yamaha a Karlem Abrahamem. Pokud je informace speedweeku pravdivá, znamená to nejen konec Karla Abrahama v MotoGP, ale velmi pravděpodobně i konec týmu AB Motoracing se závody na světové scéně.
 
Nechme se ovšem raději překvapit, jak vše dopadne. Jisté je, že od roku 2017 pojedou v MotoGP pouze týmy se dvěma jezdci, a to AB Motoracing rozhodně nebude, pokud tedy nedojde k fůzi s nějakým jiným týmem o jednom jezdci. Naopak není jisté, že tým Milwaukee pojede s Yamahou a například spojení s Aprilii, které se v Brně tají, může být nakonec tím spojením, se kterým se Milwaukee představí v roce 2016 ve WSBK.


 


Další články sekce MotoGP