KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. března do 24. března 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Montiron novým šéfem Marc VDS

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Montiron novým šéfem Marc VDS
19.05.2018
 

Z vedení týmu Marc VDS Racing byl po sedmi letech odejit Michael Bartholemy a jeho funkci od Grand Prix v Le Mans přebírá Luca Montiron.

V belgickém závodním týmu Marc VDS Racing se v dvoutýdenní závodní pauze mezi Grand Prix v Jerezu a Le Mans odehrálo doslova zemětřesení. Po rozhodnutí majitele týmu Marca van der Stratena byl vyhozen týmový manažer Michael Bartholemy, jenž tento tým řídil dlouhých 7 let.
 
Dle zákulisních informací byly hlavní příčinou pochybnosti nad tokem financí ze strany Marca van der Stratena, a proto se tento muž rozhodl k tak razantnímu kroku. Celá věc bude mít zároveň zřejmě i soudní dohru, protože organizaci týmu i smlouvy s některými jezdci i zaměstnanci měla přímo Bartholemyho firma, nyní je třeba vše převést přímo pod Marc VDS.
 
V Le Mans již byl jmenován a do služby nastoupil nový týmový šéf, kterým se stal Luca Montiron. Tento muž je dobře znám také z dřívějšího působení v GP, kdy provozoval vlastní tým JiR.
 
„Čekají nás soudní jednání, ale mohu vás ubezpečit, že celý tým bude i nadále fungovat beze změn. Doposud byl celý tým financován ze strany Marca van der Stratena a dalších silných partnerů, a tak tomu bude i nadále. Očekáváme, že personálně zůstane složení týmu stejné, jako doposud,“ řekl Luca Montiron.

Další články sekce MotoGP