KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MotoGP i WSBK do Indonésie

Text: jnyk, Zdroj: TZ Dorna
MotoGP i WSBK do Indonésie
23.02.2019
 

Dorna oznámila, že již v roce 2021 bude do kalendáře MotoGP i WSBK přidána nově vybudovaná trať na indonéském ostrově Lombok.


Promotér šampionátů Mistrovství světa silničních motocyklů i Mistrovství světa Superbiků, španělská společnost Dorna Sport, oznámila dosažení dohody s indonéskou společností ITDC. Právě společnost ITDC je v Indonésii největším developerem v oblasti turismu.

Obsahem smlouvy, která byla podepsána 28. ledna v Madridu, je dohody o pořádání závodů MotoGP i WSBK již v roce 2021. Tyto závody se pojedou na nově vznikající závodní trati, která se nachází na indonéském ostrově Lombok. 

„Je před námi opravdu unikátní projekt, který přinese opravdu moderní okruh a závody do země, kde má šampionát MotoGP obrovskou popularitu. Indonésie je pro nás jedním z klíčových trhů a žije zde spousta fanoušků MotoGP, věřím, že zde bude panovat vždy opravdu unikátní atmosféra. Lombok bude zároveň přidán i do kalendáře Mistrovství světa Superbiků, což na tuto trať přinese další motocyklové závody na světové úrovni,“ řekl Carmelo Ezpeleta.


Další články sekce MotoGP