Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.

MotoGP IRTA test 2017 Losail – pátek

10.03.2017

Na katarském okruhu Losail International Circuit dnes začal poslední IRTA test královské kategorie.

Na programu tohoto víkendu není jen druhé kolo WSBK, ale také poslední IRTA test královské kategorie MotoGP. Týmy a jejich jezdci se sešli na katarském okruhu Losail International Circuit, kde jejich příprava na sezonu 2017 vyvrcholí třídenním nočním testováním.
Během prvního dne testování byl nejrychlejší tovární jezdec Ducati, Andrea Dovizioso, který zajel čas 1:54,819. Na druhém místě skončil doposud nejrychlejší testovací jezdec, tovární pilot Yamahy, Maverick Vinales, který byl o 0,360 sekundy pomalejší, než jeho italský soupeř. Trojici nejrychlejších završil dnes nejrychlejší jezdec Hondy, Brit Cal Crutchlow, který zajel čas 1:55,420.
Patrně velmi chutný a výživný oběd měl náš jezdec Karel Abraham, který doslova šokoval čtvrtým nejrychlejším časem 1:55,613. Brněnský závodník tak svým fanouškům ukázal, že jeho zkušenost v královské kategorii, ve spojení s dobrým motocyklem, by letos měla znamenat pozici mezi absolutní špičkou startovního pole.