KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MotoGP v Silverstone další 3 roky

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
MotoGP v Silverstone další 3 roky
12.11.2017
 

Dorna se dohodla s představiteli britského závodního okruhu v Silverstone a na této trati se pojede Britká Grand Prix další tři sezony.

V průběhu letošní sezony královské kubatury MotoGP mnohokrát probíhaly ožehavé diskuse na téma budoucnosti britské Grand Prix, která se měla jet na okruhu v Silverstone letos naposledy. Jako nejpravděpodobnější náhrada za Silverstone byla zmiňován závodní okruh Donigton Park.
 
V průběhu závodního víkendu ve španělské Valencii se ale situace výrazně změnila a promotér šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů oznámil, že s představiteli Silverstone bylo dosáhnuto dohody a na této trati se pojede Grand Prix Velké Británie v následujících třech letech.
 
„Silverstone je britský okruh s obrovskou historií, proto jsem moc rád, že závody Mistrovství světa silničních motocyklů budeme na této trati pořádat i v příštím roce. Velká Británie je pro Dornu velmi důležitý trh, proto je pro nás velmi důležité, abychom šampionát v této zemi udrželi. Zároveň je pro nás tento podnik důležitý kvůli British Talent Cupu. Fanoušci budou mít z toho, že se v Silverstone pojede další tři roky, stejnou radost, jako my osobně,“ řekl CEO Dorny pan Carmelo Ezpeleta.
 

 

 


Další články sekce MotoGP