KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Mugello bez fanklubu Márqueze

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Repsol Media
Mugello bez fanklubu Márqueze
10.01.2016
 

Fanklub Marca Márqueze se rozhodl, že se v příštím roce nezúčastní Grand Prix Itálie v Mugellu, důvodem je strach z konfliktů s fanoušky Rossiho.

 V Malajsii odstartovala jak válka mezi Valentinem Rossim a Marcem Márquezem, tak samozřejmě i mezi početnými fankluby obou jezdců. Zatímco jezdci se snaží situaci uklidnit a vstoupit do nové sezony s čistou hlavou, jejich fanoušci válečnou sekeru zakopat rozhodně neplánují.
 
Nyní kontroval fanklub Marca Márqueze, když vydal oficiální oznámení, že jeho zástupci nebudou přítomni na Grand Prix Itálie v italském Mugellu. Jak je dobře známo, právě Mugello je území Valentina Rossiho a v minulosti jsme zde vždy mohli sledovat většinu zaplněných tribun laděných do žluté barvy s transparenty čísla 46.
 
Hlavním vysvětlením neúčasti fanklubu Marca Márqueze v Mugellu je skutečnost, že jsou zde obavy s napadaní táborem Rossiho fanklubu a s tím spokojené nepokoje, které můžeme pozorovat například na fotbalových stadionech.
 
„Omlouváme se za tohle drastické rozhodnutí, ale bohužel momentální situace není dobrá a atmosféra je doslova nebezpečná. Je velká škoda, že fanoušci nemohou volně podporovat své jezdce bez toho, aniž by jim hrozilo nějaké napadení nebo jiné nepříjemnosti. Je nám líto, že jsou zde fanoušci, kteří neumí pochopit, že rivalita mezi jezdci nemusí přecházet i v konfrontaci mezi fanoušky na tribunách,“ zní v oficiálním vyjádření Márquezova fanklubu.

Další články sekce MotoGP