KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Na Sachsenringu letos naposledy?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Na Sachsenringu letos naposledy?
25.05.2018
 

Tahanice mezi německým autoklubem a Sacshenringem vyeskalovaly až k rozvázání smlouvy o pořádání německé GP, je tedy možné, že na Sachsenringu se letos pojede naposledy.

V loňském roce sice již vše nasvědčovalo tomu, že je krize okolo pořádání německé Grand Prix na okruhu Sachsenring zažehnána a byla dokonce podepsána nová smlouva s promotérem šampionátu na dalších 5 let, nyní v celé věci nastal opět zcela zásadní zvrat.
 
Oficiální držitel práv na pořádání německé Grand Prix a také smluvní partner Dorny je německý autoklub ADAC, který také určuje, na jaké závodní trati se bude Grand Prix Německa pořádat. I přes všechny původní dohody ale nyní ADAC oznámil, že smlouvu se Sachsenringem vypovídá.
 
Tato záležitost se již netýká letošního roku, zde je již jisté, že se GP Německa pojede na Sachsenringu, ale nad sezonou 2019 již visí otazník. Dle vyjádření ADACu je pořádání dalších GP na Sachsenringu nepřípustné, protože okruh nedodržuje dohody a zároveň nedělá potřebné investice do trati samotné.
 
Jako téměř jediná náhradní varianta připadá západoněmecký Nüburgring, nicméně zde již proběhla prohlídka trati ze strany Dorny v loňském roce a zde by byly nezbytné úpravy hned několika bezpečnostních zón, což by také byla nemalá investice.
 
Samozřejmě představitelé Sachsenringu s tímto rozhodnutím nesouhlasí a chtějí se u Dorny bránit a zároveň požádat o rozvázání smlouvy s ADACem tak, aby mohl okruh GP pořádat vlastními silami.

Další články sekce MotoGP