KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nahradí Kymi Ring GP v Brně?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Nahradí Kymi Ring GP v Brně?
25.05.2019
 

Carmelo Ezpeleta potvrdil, že v případě výpadku Brna má dostatek vážných zájemců o pořádání Grand Prix, například i finský Kymi Ring.


Po několika letech klidu se letos opět ožehavě diskutuje nad problémy s financováním Grand Prix České republiky na brněnském Automotodromu a s tím spojenou nejistotou budoucnosti závodů Mistrovství světa silničních motocyklů v Brně.

Hlavní příčinou nově vzniklých problémů je ponížená dotace pro Spolek pro GP ČR, který již prohlásil, že za takovýchto podmínek není schopen Grand Prix v Brně ufinancovat. Zatímco letošní závod je mimo ohrožení, nad rokem 2020 již visí velký otazník. 

Právě v roce 2020 poté vyprší aktuální smlouva a jak již avizoval CEO Dorny, pan Carmelo Ezpeleta, pokud pořadatelé GP ČR nedodrží dohodnuté splatnosti a budou s platbami opět v prodlení, o prodloužení se nebude ani diskutovat.

Jak Ezpeleta potvrdil, Dorna má několik vážných zájemců, kterými by mohla brněnský víkend velmi snadno nahradit.

„Máme dostatek dalších zájemců o pořádání Grand Prix. Kdybychom chtěli všechny využít, nebyl by pro nás problém uspořádat 26 nebo 27 závodních víkendů. Vážný zájem má Kymi Ring, Rio de Janeiro, Mexico City nebo Portimao,“ řekl Carmelo Ezpeleta.


Další články sekce MotoGP