KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nakagami a Crutchlow v top ten

Foto: LCR Honda MotoGP Team
Nakagami a Crutchlow v top ten
20.06.2019
 

Oba jezdci LCR Honda MotoGP Teamu skončili během pondělního testu MotoGP mezi nejlepšími deseti piloty.


Japonský závodník Takaaki Nakagami dostal během testu v Catalunyi příležitost vyzkoušet si letošní model motocyklu Honda RC213V. Jezdec LCR Honda Teamu s ním najezdil několik kol a byl velmi spokojený s dosaženými výsledky. Testování zakončil se sedmým nejrychlejším časem dne 1:39,555. Na dráze byl i jeho týmový kolega Cal Crutchlow, který také absolvoval pozitivní přípravu, jež zvýraznil desátým nejrychlejším časem 1:39,903.

Takaaki Nakagami
„Pro nás to byl dnes velmi důležitý test, protože jsme testovali model Honda RC213V 2019, vlastně jeden ze strojů mého týmového kolegy Cala. Odpoledne jsme udělali jen tři nebo čtyři krátké výjezdy, ale HRC mne požádalo, abych ho otestoval a byl to pozitivní test. Během sezony, během závodů a tréninků, jsem viděl rozdíly, když jsem bojoval s továrními Hondami a dnes mám šanci na ní skočit, což mne bavilo.
Je to dobrý materiál a jsem opravdu rád, že mi HRC dalo příležitost otestovat ho, rád bych jim za to poděkoval. Časy na kolo byly dobré s mým motocyklem 2018 i se strojem 2019, což je pozitivní. Tým LCR Honda IDEMITSU odvedl skvělou práci.
Po skončení tohoto velmi dobrého testu se na Assen opravdu těším, protože je to trať, na které jsem měl v minulosti úspěch. Náš cíl se však stále nemění, chceme dát dohromady nejlepší balíček, který můžeme a ukázat to nejlepší z našich schopností. Líbí se mi rozvržení okruhu v Nizozemsku, a i když je fyzicky náročný, rovinka není příliš dlouhá a naše motorka se dobře ovládá. Jediným problémem bude počasí, ale to nemůžete ovládat“


Cal Crutchlow
„Celkově jsme šťastní. Dnes jsme udělali spoustu práce. Měli jsme spoustu drobných věcí, které jsme mohli otestovat, a také jsme vyhodnocovali nastavení motocyklu z posledního závodu, protože to bylo úplně jiné. Opět jsem mohl zajet stejný čas na obou nastaveních, takže v této oblasti nejsme moudřejší.
Dneska jsem se cítil dobře, stejně jako včera. Posoudili jsme některé díly pro Hondu a měli jsme dobré výsledky. Jako vždy při testování, byly tam pozitivní i negativní věci, ale to je důvod, proč to děláme“

 


Další články sekce MotoGP