KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. dubna do 22. dubna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nakagami: S průběhem jsem spokojený

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: LCR
Nakagami: S průběhem jsem spokojený
01.12.2018
 

Japonský závodník Takaaki Nakagami předváděl při testech v Jerezu velmi kvalitní výkony a několikrát byl dokonce rychlejší, než Marc Márquez.


Testů na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera se účastnil také tým LCR Honda společně s japonským závodníkem Takaaki Nakagamim, který dokázal zajíždět velmi rychlé časy a v některých sektorech na letošní motorce dokonce překonal výkon Marca Márqueze na továrním stroji.

Zároveň ale Nakagami dodává, že není přesvědčen o tom, že ostatní jezdci stejně jako on jeli opravdu na plný výkon, jinak by možná rozdíly byly větší.

„Nesmíme zapomínat na to, že se jedná pouze o test, a ne každý jezdec zde jede na limitu. Ano, jsou zde jezdci, kteří jedou opravdu na 100%, ale pak ostatní, kteří se koncentrují na jiné věci a jedou třeba na 80%. Nevíme, s jakými cíli jednotliví jezdci na trati byli. Zajel jsem ale velmi rychlý čas a bylo příjemné, když moje jméno bylo na prvním místě na výsledkové listině. S celkovým balíčkem, který mám k dispozici, jsem spokojený. Samozřejmě byl Cal, Marc a Jorge na trati s motorkou specifikace 2019, ale já osobně si myslím, že ten rozdíl zde není tak velký, jako v loňském roce. Pracoval jsem hodně na jezdeckém stylu, v některých sektorech jsem byl rychlejší, než Marc, ale ve třetím sektoru byl zase Marc o dvě desetiny rychlejší. Nyní musím nastudovat data a pokusit se změnit můj jedzecký styl,“ řekl Takaaki Nakagami.


Další články sekce MotoGP