KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 25. března do 31. března 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nastoupí Marc VDS Racing v Mugellu?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Nastoupí Marc VDS Racing v Mugellu?
26.05.2018
 

Konflikt mezi Bartholemym a van der Stratenem se stále nevyřešil a dle nejnovějších informací je klidně možné, že tým v Mugellu startovat nebude.

Nad budoucností týmu Marc VDS Racing v královské kubatuře MotoGP zatím stále visí jeden velký otazník. Jak jsme vás již informovali, po Grand Prix v Jerezu byl vyhozen z pozice týmového manažera Michael Bartholemy a nahradil jej Luca Montiron, který již tým vedl v Le Mans.
 
Tento tah ze strany majitele týmu, belgického miliardáře Marca van der Stratena, si rozhodně Michael Bartholemy nechtěl nechat líbit a začal se bránit. Bartholemy měl smlouvy s Hondou na dva motocykly MotoGP přímo na svoji firmu, která je týmu „pronajímala“, a tudíž byl považován u Hondy za jediného zástupce, se kterým bude jednat.
 
Právě na základě těchto pravomocí se Bartholemy rozhodl zrušit účast týmu na testech v Barceloně, které probíhaly v tomto týdnu. Jedním z dalších kroků, které by Bartholemy mohl podniknout, je i zrušení účasti týmu na následující Grand Prix v Mugellu….
 
Vše nyní závisí na tom, zda se Bartholemy s Marcem van der Stratenem dohodne nebo bude válka pokračovat. Bartholemy požaduje za odstoupení 3 miliony Euro. Celá situace by se ale měla vyjasnit nejpozději do začátku příštího týdne.

Další články sekce MotoGP