KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. dubna do 22. dubna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Obě Yamahy v top 3

Foto: Yamaha
Obě Yamahy v top 3
21.11.2018
 

Maverick Viñales a Valentino Rossi skončili první den testování mezi nejlepší trojicí výsledkové listiny.


Jezdci týmu Movistar Yamaha MotoGP, Maverick Viñales a Valentino Rossi, absolvovali úvodní den testování MotoGP na okruhu Circuito de la Comunitat Valenciana - Ricardo Tormo ve skvělém tempu. Přestože na dráze nebyly zcela ideální podmínky a den byl dokonce ovlivněn odpoledním deštěm, dokázal Španěl Viñales zajet vůbec nejrychlejší čas 1:31,416. Jeho týmový kolega, Ital Rossi, zajel čas 1:31,845, což znamenalo třetí pozici výsledkové listiny úvodního dne testování.

Maverick Viñales
„Snažili jsme se udělat s motorem krok vpřed a cítil jsem se opravdu dobře. Stále ještě potřebujeme zlepšit motor z hlediska akcelerace, protože motor se liší od toho, který jsme měli v sezoně 2018. Musíme pokračovat a jsem opravdu šťastný. Zítra bychom mohli udělat další krok s dalším motorem. Možná to dokážeme, ale jsem docela spokojený s tím, co máme nyní, takže chci najezdit kola a opravdu dobře nastavit elektroniku, protože se hodně mění po celé trati a neměli jsme na to dnes čas. Zajel jsem nejrychlejší kolo s novým motorem. Cítím, že směr, kterým jdeme, je ten správný, protože se cítím mnohem lépe v zatáčkách, což je bod, kde je třeba se zlepšit, takže se nyní můžeme zaměřit na akceleraci.

Valentino Rossi
„Jsem spokojený s prvním dnem testování. Než tento první den skončil, tak jsem najezdil 40 kol a dokončil jsem nejdůležitější práci, která znamenala porovnávání motorů. Máme jeden vývojový motor, který jsme již v sezoně 2018 zkoušeli, a porovnali jsme ho se standardním motorem. Není to tak špatné, protože pomáhá snižovat opotřebování pneumatik, takže je to dobrý krok.“
 


Další články sekce MotoGP