KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Oficiálně – Ducati a Casey Stoner se vrací

Foto: Ducati Corse
Oficiálně – Ducati a Casey Stoner se vrací
23.11.2015
 

Casey Stoner se vrací k Ducati jako velvyslanec značky a testovací jezdec.

 
Ducati Corse s potěšením oznamuje, že dvojnásobný mistr světa MotoGP Casey Stoner se v příštím roce vrátí k italskému výrobci v roli velvyslance značky a testovacího jezdce.
 
Casey Stoner vyhrál Mistrovství světa MotoGP 2007 na Ducati Desmosedici GP s deseti vítězstvími v osmnácti závodech, výsledku, který také pomohl italskému výrobci zajistit si titul konstruktérů. V letech 2007 až 2010 vyhrál Casey celkem 23 závodů pro Ducati.
 
30letý Australan ze Southportu (Queensland), který je všeobecně považován za jednoho z nejrychlejších a nejtalentovanějších jezdců všech dob, bude velvyslanec značky pro výrobce z Bologny. Součástí dohody je jeho účast ve World Ducati Week 2016, které je naplánováno od 1. do 3. července. Casey se také v příštím roce účastní vybraného počtu MotoGP testů s Ducati Teamem.
 
Casey Stoner:
„S HRC to byla v posledních pěti letech skvělá cesta, vyhrál jsem Mistrovství světa v roce 2011 a udělal jsem si mnoho přátel a vytvořil trvalé vztahy podél společné cesty. Jsem velmi nadšený oznámit, že se nyní pro rok 2016 opět připojím k týmu Ducati Mám tolik skvělých vzpomínek na práci s lidmi a značkou Ducati. Možnost opět s nimi pracovat je něco velmi zvláštního. Gigi Dall'Igna přinesl s sebou nový přístup a já se těším na pomoc týmu, Andrea Doviziosovi a Andrea Iannonemu. Značka Ducati a Ducati fanoušci byli velkou částí mé kariéry a mého života, takže bude opravdu skvělé dát se opět dohromady a začít novou kapitolu s touto kultovní značkou.“
 
Claudio Domenicali (Generální ředitel Ducati Motor Holding):
„Stoner vždy zůstal v srdcích všech Ducatistů a jsem opravdu rád, že se rozhodl vrátit do naší rodiny. Casey má mimořádný talent a svými zkušenostmi bude moci významně přispět k plánům Gigiho a dvou Andreů ve vývoji Desmosedici MotoGP. Jeho přítomnost na WDW 2016 bude speciální dárek pro všechny Ducati fanoušky a nadšence, kteří budou mít konečně možnost znovu se setkat s tímto velkým mistrem, který přinesl v roce 2007 světový titul do Borgo Panigale, a který vyhrál řadu Grand Prix závodů s Desmosedici GP.“

Další články sekce MotoGP