KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Oliveira porovnává Moto2 a MotoGP

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Oliveira porovnává Moto2 a MotoGP
19.01.2019
 

Portugalský závodník Miguel Oliveira byl při testech ve Valencii a Jerezu nejpomalejším nováčkem, nyní porovnává rozdíly u motocyklů Moto2 a MotoGP.


Portugalský závodník Miguel Oliveira má před sebou pro sezonu 2019 velkou výzvu – po přestupu z kubatury Moto2 se adaptovat na motocykl královské kubatury a zároveň pomoci svému týmu Tech 3 s přestupem od Yamahy ke KTM.

To, že se nebude jednat o rozhodně snadný úkol, již Olivera dobře ví. Při podzimních testech ve Valencii a Jerezu byl na trati ze všech nováčků nejpomalejší. To ale rozhodně Oliveiru neodrazuje od další práce. 

„Musím se učit spoustu nových věcí. Na této motorce nemůžete brzdit stejně jako na Moto2, musíte brzdit dříve a déle, zároveň máte k dispozici mnohem větší brzdný výkon. I proto musíte brzdit velmi precizně, což není rozhodně nic snadného. Zároveň se v Moto2 mnohem více smykuje, protože nemáte žádnou kontrolu trakce. V MotoGP se o to postará elektronika, ale musíte ji správně nastavit. Oproti Moto2 je v královské kubatuře také mnohem obtížnější důvěřovat přednímu kolu, protože do zatáčky nenajíždíte smykem. Po pár kolech jsem těmto věcem porozuměl, ale nebude snadné e vše naučit a získat v tom grif,“ řekl Miguel Oliveira.


Další články sekce MotoGP