KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Oliveira ze Tech 3 KTM

Text: jnyk, Zdroj: TZ KTM
Oliveira ze Tech 3 KTM
06.05.2018
 

KTM dnes oznámila podpis smlouvy s portugalským závodníkem Miguelem Oliveirou, jenž bude hájit barvy týmu Tech 3 v sezoně 2019.

Jak jsme vás již dříve informovali, tým Tech 3 se dohodl s rakouskou továrnou KTM a pro v sezoně 2019 pojede namísto motocyklů Yamaha dva stroje KTM. V průběhu Grand Prix ve španělském Jerezu byl také oznámen první z jezdců, který bude této nově vzniklé formaci hájit barvy.
 
V příštím roce se na motocykl KTM v barvách týmu Tech 3 posadí třiadvacetiletý portugalský závodník Miguel Oliveira, jenž spolupracuje s továrnou KTM již od roku 2015. V letošním roce tento závodník hájí barvy týmy KTM v prostřední kubatuře Moto2.
 
„Mám velkou radost z toho, že KTM do mne vkládá takovou důvěru a již v úvodu sezony jsem si zasloužil takovou příležitost v MotoGP. Jsem za to opravdu vděčný, o závodění v MotoGP jsem vždy snil a nyní jsem si splnil velký cíl. Stále je před námi ale dlouhá sezona v Moto2, na kterou se nyní chci plně koncentrovat. Prošel jsem všemi kroky podpory KTM, do Red Bull Rookies Cupu přes nižší kubatury a nyní mířím do MotoGP, myslím si, že je to důkaz, proč by ostatní závodníci měli věřit projektu KTM. Věřím, že v MotoGP jejich vloženou důvěru splatíme,“ řekl Miguel Oliveira.

Další články sekce MotoGP