KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 4. února do 10. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pedrosa míří do nového týmu Petronas

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: GPOne.com
Pedrosa míří do nového týmu Petronas
29.06.2018
 

Dle nejnovějších informací z paddocku královské kubatury MotoGP směřuje španělský závodník Dani Pedrosa k dohodě s nově vznikajícím týmem Yamaha Petronas.

Jedním z předních jezdců, který zatím stále zůstává bez angažmá, je španělský závodník Dani Pedrosa, jenž již dříve avizoval ukončení spolupráce s továrním týmem Repsol Honda. V rámci Grand Prix v holandském Assenu ale prosáklo několik informací, které další Pedrosův směr nasvědčují.
 
Dle nejnovějších informací po skončení letošní sezony převezme dvě startovní místa v královské kubatuře po týmu Aspar nově vznikající tým Petronas Yamaha, jenž by již měl mít zajištěné financování.
 
Zde se právě vytváří prostor pro Pedrosu, který by v tomto týmu měl nastoupit na satelitním motocyklu Yamaha, jeho týmovým kolegou by se měl stát italský závodník Franco Morbidelli, jenž je po očekávaném odchodu týmu Marc VDS Racing z královské kubatury rovněž bez angažmá pro rok 2019.
 
Dle zákulisních informací by se bližší detaily týkající se tohoto projektu mohly objevit již při další GP na německém Sachsenringu. 

Další články sekce MotoGP