KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. ledna do 17. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pedrosa: Motorka se těžce ovládá

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsol Media
Pedrosa: Motorka se těžce ovládá
13.04.2017
 

Dani Pedrosa po závodech v Argentině prohlásil, že nová Honda se velmi obtížně ovládá a z toho pramení také špatné výsledky.

Pouhých jedenáct mistrovských bodů má na kontě po dvou odjetých Grand Prix španělský závodník továrního týmu Repsol Honda – Dani Pedrosa. Po závodním víkendu v Argentině se tak tento zkušený matador dělí v tabulce šampionátu o desátou pozici s francouzským nováčkem Johannem Zarcem.
 
To není zrovna pozice, kde by se Pedrose v předsezónních vyjádřeních chtěl vidět. Jak Dani po víkendu v Argentině přiznal, nová Honda je velmi náročná na ovládání a v úvodních dvou Grand Prix se Dani především pral s technikou a společně s týmem se mu nedařilo najít optimální nastavení.
 
„Zatím mám stále problémy s motorkou a její stabilitou v zatáčkách. I v Argentině jsem na nerovnostech v jedné zatáčce zcela nečekaně ztratil přední kolo a havaroval. Co se týče stability, to byla asi věc, která mne právě v Argentině nejvíce trápila. Bylo hodně těžké udržet motorku na nerovnostech v klidu. Hned dvakrát za víkend mne potkal stejný pád, na stejné pneumatice. Musíme se na celou tuto situaci zaměřit a zjistit, zda to bylo skutečně pneumatikou. Je ale pozitivní, že o motorce víme mnohem více informací a v dalších závodech se můžeme ubírat konkrétním směrem,“ řekl Dani Pedrosa.

Další články sekce MotoGP