KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pedrosa oficiálně testovacím jezdcem KTM

Text: jnyk, Zdroj: TZ KTM
Pedrosa oficiálně testovacím jezdcem KTM
26.10.2018
 

KTM dnes oficiálně oznámila dosažení dohody s Danim Pedrosou, který bude v příštím roce zastávat roli oficiálního testovacího jezdce.

Dani Pedrosa již dříve avizoval, že po skončení letošní sezony královské kubatury MotoGP oficiálně ukončí svoji aktivní kariéru. Několik týdnů se ovšem spekulovalo o tom, kam se bude Daniho budoucnost dále ubírat, nyní je jasno.
 
Dani sice již nebude aktivně závodit, ale dnes oznámil dosažení dohody s rakouskou továrnou KTM, u které bude v příštím roce zastávat roli oficiálního testovacího jezdce. Jak ale KTM potvrdila, nejsou zde žádné ambice, že by se Pedrosa vracel na startovní rošt formou divoké karty.
 
Pit Beirer (závodní ředitel KTM): „To, že se nám podařilo angažovat jezdce takového formátu s takovými zkušenostmi jako součást našeho projektu je jen znamení, že se náš projekt ubírá správným směrem. Letos jsme mohli několikrát vidět, jak vyrovnané síly v MotoGP jsou. Věřím, že Daniho přínos pomůže posunout v příštím roce oba naše týmy kupředu a opět snížíme naši ztrátu na ty nejrychlejší. Myslím si, že do sezony 2019 můžeme vzhlížet opravdu optimisticky. Mám velkou radost z toho, že Dani věří tomu, co děláme a podpoří nás.“

Další články sekce MotoGP