KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pedrosova kariéra je u konce

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Pedrosova kariéra je u konce
08.06.2018
 

Dle nejnovějších informací již v rámci příští Grand Prix Katalánska oznámi španělský závodník Dani Pedrosa konec své kariéry na konci letošní sezony.

Španělský závodník Dani Pedrosa již společně s továrním týmem Repsol Honda oznámil ukončení spolupráce na konci letošní sezony, nicméně zatím stále nepředstavil své plány do budoucnosti. Dle nejnovějších informací ovšem již žádné další angažmá v královské kubatuře Daniho nečeká.
 
Dle zákulisních informací totiž Dani při letošní Grand Prix ve Valencii vyjede ke startu svého 296. závodu v Mistrovství světa, který bude zároveň tím posledním v jeho kariéře. Již v rámci příští Grand Prix, která se pojede na katalánském okruhu v Barceloně, by totiž měl Pedrosa oznámit konec své kariéry.
 
Jako hlavní příčina tohoto kroku by měly být vleklá zranění, se kterými se Pedrosa za několik posledních sezon potýkal stejně tak jako skutečnost, že se mu nepodařilo zajistit adekvátní angažmá pro sezonu 2019.
 
Za své dlouhé působení v továrním týmu Repsol Hondy nasbíral Dani řadu vítězství, nicméně nikdy se mu nepodařilo vybojovat mistrovský titul. 

Další články sekce MotoGP