KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 19. srpna do 25. srpna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pedrosu čeká další operace

Text: jnyk, Zdroj: Crash.net, Foto: Repsol Media
Pedrosu čeká další operace
13.01.2019
 

Dani Pedrosa podstoupí další operaci pravé klíční kosti, kvůli které vynechá také únorové testy v malajském Sepangu.


Dani Pedrosa se po ukončení své aktivní závodnické kariéry na konci sezony 2018 dohodl s rakouskou továrnou KTM, pro kterou bude v letošním roce zastávat roli testovacího jezdce. V rámci této úlohy Pedrosa absolvoval také první soukromý test KTM, který se odehrál v prosinci na okruhu Jerez de la Frontera.

Nyní byly v plánu i další testy, které odstartují na začátku února v malajském Sepangu, ty ale bude muset Pedrosa dle aktuálních informací vynechat. Jak Dani oznámil, bude muset podstoupit operaci své nedoléčené zlomeniny klíční kosti, která jej již několik let trápila.

„Budu muset podstoupil operaci pravé klíční kosti, kterou jsem měl v minulosti již několikrát zlomenou a naposledy jsem ji měl zlomenou na třech místech. Tato operace by měla být řešením k tomu, aby se celá kost zregenerovala a přestala mi působit komplikace. Doporučení lékařů bylo jasné – podstoupil operaci. To jsem konzultoval s KTM, která mi poskytla podporu v plném doléčení, takže únorové testy vynechám. Chci poskytnout KTM co nejlepší práci, a proto chci být v té nejlepší fyzické kondici,“ řekl Dani Pedrosa.


Další články sekce MotoGP