KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pernat: Iannone bude mistrem světa

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Ducati Corse
Pernat: Iannone bude mistrem světa
05.09.2015
 

Carlo Pernat je přesvědčen o tom, že italský závodník Andrea Iannone bude nejpozději do tří let mistrem světa v MotoGP.

Italský závodník Andrea Iannone vstoupil do MotoGP v roce 2013, kdy odstartoval svoji kariéru v barvách italské továrny Ducati - tehdy ještě u satelitního týmu Pramac Racing. Pro letošní sezonu přestoupil do továrního týmu a doposud předváděl velmi dobré výsledky a mnohokrát lepší, než jeho zkušenější týmový kolega Andrea Dovizioso.
 
Iannoneho manažer, dobře známý Carlo Pernat, je přesvědčen o tom, že jeho svěřenec má před sebou v královské kubatuře ještě velkou budoucnost. Dle slov Pernata má Iannone velkou šanci na to, aby do tří let získat dokonce mistrovský titul.
 
„Je mu již 26 let, takže není žádný nezkušený mladík, je to dospělý závodník. Myslím si, že má před sebou v tomto sportu velkou budoucnost. A on to ví také. Má již hodně zkušeností a na různé situace správně reaguje. Letošní sezonu by chtěl dokončit na pozici čtvrtého nejlepšího. Pak uvidíme, jakou sílu bude mít nová Ducati v roce 2016, protože zde bude několik změn pravidel. Já osobně jsem ale přesvědčený o tom, že dříve nebo později získá mistrovský titul. Nejpozději do tří let,“ řekl Carlo Pernat.

Další články sekce MotoGP