KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pernat: Vše záleží na Yamaze

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com
Pernat: Vše záleží na Yamaze
20.01.2019
 

Zkušený manažer je přesvědčen o tom, že desátý titul záleží více než na Valentinovi na Yamaze a tom, jakou mu dodá techniku.


Sezona 2019 bude dalším rokem, kdy se chce italský závodník Valentino Rossi pokusit zabojovat o svůj vytoužený desátý titul mistra světa. Jak nyní ale v jednom z rozhovorů prohlásil zkušený manažer, pan Carlo Pernat, jenž se v Paddocku MS motocyklů pohybuje spoustu let, nebude to mít Valentino snadné. 

Dle slov Carla Pernata skutečnost, zda se Rossimu tento titul podaří vybojovat či nikoliv, leží spíše v rukou továrny Yamaha. Jak Carlo dodává, Rossiho výkonnost na titul má, ale aby toho skutečně dosáhl, potřebuje konkurenceschopnou techniku.

„Valentino by 10. titul moc chtěl, ale já osobně si myslím, že to více záleží na Yamaze než na Valentinovi. Rossi byl i v loňské sezoně extrémně dobře připravený, a když byla motorka konkurenceschopná, jako například v Malajsii, jel vepředu. Valentino závoděním žije a bude zde i nadále, ale je třeba si uvědomit, že po čtyřicítce už nebude snadné se zlepšovat. Nedá se ignorovat rozdíl mezi ním a jeho soupeři, v některých situacích prostě již tak riskovat nebude. Jsem přesvědčen o tom, že je uvidíme vepředu, ale jak moc, to záleží na Yamaze,“ řekl Carlo Pernat


Další články sekce MotoGP