KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Petronas: Chceme porážet Tech3

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petronas
Petronas: Chceme porážet Tech3
22.12.2018
 

Majitel týmu Petronas Yamaha má svůj osobní cíl jasný - porážet tým Tech 3 pod vedením Hervého Poncharala.


Pro rok 2019 vstupuje do královské kubatury MotoGP nový tým, kterým je Petronas Yamaha s jezdeckým složením Franco Morbidelli a Fabio Quartararo. Majitel tohoto týmu, pan Razlan Razali, si pro premiérovou sezonu neklade rozhodně malé cíle.

Dle slov tohoto muže je jedním z hlavních cílů pro první sezonu porazit tým Tech 3, který pro příští rok přešel od Yamahy ke KTM a od nějž Petronas přebírá roli satelitního týmu Yamaha. Zároveň Razlan dodává, že by chtěli s Fabiem Quartararem bojovat o titul nejlepšího nováčka sezony 2019.

„Musíme si stanovovat vysoké cíle a co se Fabia týče, chtěl bych, aby bojoval o titul nejlepšího nováčka roku. Ale i od Frankieho mám velká očekávání, je to velmi talentovaný pilot a věřím, že má na to, aby získal pozici nejlepšího nezávislého jezdce. Morbidelli bude mít techniku, která má na to, aby konkurovala továrním motocyklům. Pak mám i svůj osobní cíl, kdy bych chtěl porazit tým Hervého Poncharala, se kterým jsme si uzavřeli osobní sázku. Na trati budeme konkurenti, ale věřím, že mimo trať zůstaneme přátelé,“ řekl Razlan Razali


Další články sekce MotoGP