KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. července do 19. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Petrucci: Titul nikdo neočekával

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Petrucci: Titul nikdo neočekával
02.01.2020
 

Danilo Petrucci hodnotil uplynulou sezonu 2019 a zároveň poodhalil, na co se chce koncentrovat v roce 2020.


Dalším z jezdců královské kubatury MotoGP, kteří se ohlédli za uplynulou sezonou 2019, byl závodník továrního týmu italské Ducati – Danilo Petrucci. Jak samotný Petrucci nyní v tomto rozhovoru potvrdil, s průběhem především první poloviny sezony je spokojený.

V druhé polovině sezony nastaly sice komplikace, ale i přesto Petrucci prohlásil, že od něj rozhodně nikdo titul neočekával. Vítězství v italském Mugellu ale pro Danila zůstává jednoznačně nejlepším momentem.

„Nikdo po mně na začátku sezony nepožadoval, že musím vyhrát mistrovský titul. Samozřejmě s druhou polovinou sezony již tak spokojený být nemohu, ale i přesto jsem so konce sezony bojoval o Top 5. Myslím si, že nikdo neočekával, že se mi podaří vyhrát závod, a ještě šest závodů před koncem sezony budu na průběžné třetí pozici šampionátu. Myslím si, že je normální, když je na jezdce továrního týmu vyvíjen tlak. Dělal jsem chyby především v kvalifikacích, z toho s pokusím poučit a v letošním roce být více koncentrovaný a především v druhé polovině sezony jezdit konstantně,“ řekl Danilo Petrucci.


Další články sekce MotoGP