KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. prosince 2019 do 5. ledna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Petrucci: Zatím jsem spokojený

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Petrucci: Zatím jsem spokojený
25.07.2019
 

Danilo Petrucci komentoval průběh první poloviny sezony a cíl pro druhou část je jasný - porážet Márqueze.


Dalším z jezdců, kteří se ohlíží za dosavadním průběhem letošní sezony královské kubatury MotoGP, je italský závodník Danilo Petrucci. Jezdec továrního týmu Ducati prozradil, že s první polovinou sezony 2019 maximálně spokojený, a především samozřejmě s vítězstvím na jeho domácí trati v italském Mugellu.

Zároveň ale Petrucci dodává, že u Ducati se ani v průběhu letní přestávky nespí a tvrdě se pracuje na přípravách pro druhou polovinu sezony. Zde Danilo připomněl, že jezdci na Ducati jsou jedněmi z mála, kteří dokázali letos porazit Marca Márqueze.

„Doposud to byla skvělá sezona, tím nejlepším okamžikem bylo samozřejmě vítězství v Mugellu. Závody předtím a poté jsem ale stál také na pódiu, což byla velmi pozitivní fáze první poloviny sezony. Nyní držím průběžnou třetí pozici v šampionátu. V továrně se na rozdíl ode mne tvrdě pracuje a připravují se na druhou polovinu sezony. U všech lidí zainteresovaných v tomto projektu je vidět obrovské nasazení. Já s Andreou do toho dáváme maximu, ale je vidět, že to nestačí. Marc je letos extrémně silný. My jsme ho ale dokázali v Kataru a Mugellu porazit, uděláme maximum pro to, abychom to zopakovali i v druhé polovině sezony,“ řekl Danilo Petrucci.


Další články sekce MotoGP