KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pierer: Divoké karty neplánujeme

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Pierer: Divoké karty neplánujeme
22.06.2019
 

Rakouská továrna KTM pro letošní sezonu MotoGP nepočítá s žádnými starty testovacích jezdců na divokou kartu.


Zatímco v loňském roce testovací jezdci továrního týmu rakouské KTM pravidelně naskakovali do závodních víkendů na divokou kartu, pro letošní rok KTM strategii zásadně změnila a s takovými starty se již nepočítá.

Jak vysvětlil ředitel rakouské továrny, pan Stefan Pierer, starty na divokou kartu byly v minulosti chyba, kterou již nechtějí opakovat. Hlavní nevýhodou těchto startů je dle slov Pierera skutečnost, že jezdec se více soustředí na samotný výsledek závodu, než testovací práci, která je pro továrnu důležitější.

„Starty na divokou kartu pro letošní sezonu neplánujeme. Byla to chyba, kterou jsme v minulosti udělali. V prvních dvou letech jsme organizovali příliš mnoho startů na divokou kartu. Testovací jezdci se pak nesoustředí na svoje úkoly, ale především na výsledek závodu. Druhou velkou nevýhodou je skutečnost, že se při závodě mohou zranit, což se nám také v loňském roce přihodilo. Za mne to byla jednoznačně největší chyba – příliš mnoho divokých karet, které vedly ke zranění Kallia,“ řekl Stefan Pierer


Další články sekce MotoGP