KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pierer: Zájem o Marca stále trvá

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin
Pierer: Zájem o Marca stále trvá
31.08.2018
 

Ředitel rakouské KTM potvrdil, že pokud by se přece jen Marc Márquez po roce 2020 rozhodl pro novou výzvu, KTM jej ráda na svém motocyklu uvidí.

Jednou z velkých otázek budoucnosti královské kubatury MotoGP bude jistě, zda úřadující mistr světa Marc Márquez odjede celou svoji kariéru na motocyklu Honda nebo zda jej přece jen zláká výzva přestoupit k jiné továrně a získat titul na jiném motocyklu. V tuto variantu samozřejmě doufá i ředitel rakouské KTM, pan Stefan Pierer.
 
Jak Pierer potvrdil, pokud by se Marc rozhodl po vypršení své aktuální smlouvy v roce 2020 přece jen vyzkoušet novou výzvu, KTM bude asi první, která Marcovi svůj motocykl společně s velmi zajímavými podmínkami nabídne. Zároveň ale dodává, že se zatím jedná stále o vzdálenou budoucnost.
 
„Já osobně si dokáži představit, že se Marc dostane do fáze, kdy si řekne, že vyhrál spoustu závodů i titulů a potřeboval by novou výzvu. To není nic neobvyklého a u špičkových sportovců tento jev vídáme docela často. Marc je výjimečný jezdec, má od boha obrovský talent. Pokud by zde ta možnost byla, samozřejmě bych jej rád viděl v sedle naší motorky. U takovýchto špičkových jezdců je ale jeden problém – když na vaší motorce vyhrají, považuje se to za jeho výkon. Když ale na vaší motorce pohoří, je to považováno za vaší vinu. A i přesto jej musíte královsky zaplatit,“ řekl Stefan Pierer.  

Další články sekce MotoGP