KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poncharal: Jsou jezdci rozmazlení?

Text: jnyk, Zdroj: crash.net, Foto: Tech 3
Poncharal: Jsou jezdci rozmazlení?
15.01.2016
 

Majitel satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3 hovořil na téma současných jezdců, kteří působí v královské kubatuře MotoGP a jejich chování.

Jak náročné je v dnešní době uvnitř týmu vycházet s hvězdami královské kubatury MotoGP? Touto otázkou se v následujícím rozhovoru zabývá majitel satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3, který přiznal, že občas je potřeba brát ohled na potřeby jezdců.
 
Zároveň ale Poncharal dodal, že před všemi jezdci působícími v MotoGP má velký respekt a je stále fascinovaný tím, jaké předvádějí výkony na závodní trati. Poté ale Poncharal dodává, že je stále důležité jezdcům připomínat, aby si vážili celého týmu lidí, bez kterého by takových výkonů nemohli dosahovat.
 
„Začal bych tím, že mám neustále velký respekt před všemi jezdci. Stále jsem fascinovaný tím, co na motocyklu dokážou. Celý závod vždy sleduji s husí kůží, když jedou na trati, jsou jako Supermani. To je důležitá informace, kterou stále nosím v hlavě. Aby ale těchto výkonů dosáhli, potřebují k tomu spoustu lidí okolo – promotéra, týmy, sponzory, továrny. Sami by to nikdy nedokázali. Jedná se sice o sport jednotlivců, ti ale za svými zády potřebují velký tým lidí, aby mohli předvést svůj talent,“ řekl Hervé Poncharal.
 
Poté pokračoval slovy: „Z mého pohledu jsou občas rozmazlení. Je pravdou, že občas není snadné jim vysvětlit, jak moc celý tým potřebují. My musíme respektovat jezdce, ale i oni musejí respektovat nás. V našem týmu to je ale samozřejmě mnohem jednodušší, protože zde nemáme megahvězdy jako je Valentino Rossi nebo Marc Márquez. Já se stále snažím, aby náš tým fungoval jako velká rodina.“

Další články sekce MotoGP