KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poncharal: KTM v odchodu z Moto2 podporuji

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Poncharal: KTM v odchodu z Moto2 podporuji
16.08.2019
 

Majitel týmu Tech 3 prohlásil, že rozhodnutí KTM odejít z Moto2 a koncentrovat se na Moto3 plně podporuje a souhlasí s ním.


Jak jsme vás již dříve informovali, továrna KTM se rozhodla pro příští sezonu koncentrovat veškeré své síly pouze na MotoGP a posílit svoji přítomnost v Moto3, s čímž je přímo spojený odchod z prostřední kubatury Moto2.

Tohle rozhodnutí se přímo dotýká také týmu Tech 3 pod vedením Hervého Poncharala, který právě letos tento tým pro KTM v Moto2 provozoval. Jak ale nyní Hervé prozradil, s rozhodnutím KTM plně souhlasí a podpoří továrnu v dalších plánech pro nižší kubaturu Moto3.

„KTM mne zatím nikdy nezklamala, a to se nestalo ani nyní. Jejich rozhodnutí opustit Moto2 a plně se soustředit na Moto3 rozumím a zároveň s ním i souhlasím. Je mi zároveň velkou ctí, že je v těchto plánech budu moci podporovat. Partnerství mezi týmem Tech 3 a KTM neustále roste a naším společným cílem je přivádět mladé talenty do šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, jejichž cesta začíná právě v Moto3. Pro rok 2020 musíme najít odpovídající jezdce a přesvědčit je o našich kvalitách, je před námi velký kus práce,“ řekl Hervé Poncharal.


Další články sekce MotoGP