KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poncharal: O Zarca budeme mít zájem

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Zarco
Poncharal: O Zarca budeme mít zájem
13.03.2016
 

Manažer satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3 prohlásil, že Yamaha bude mít o služby Johanna Zarca v roce 2017 určitě zájem.

Úřadující mistr světa kubatury Moto2 - Francouz Johann Zarco bude pro rok 2017 velmi žádaným jezdcem. Vedle spekulací o tom, že se jej pod svá křídla snaží přitáhnout tovární tým Suzuki, se nyní objevuje i zájem ze strany Yamahy.
 
Zatímco u Suzuki se dle slov Zarca jednalo pouze o neformální nabídku, o které zatím nehodlá hovořit, zájem ze strany továrny Yamaha potvrdil i samotný tým. Manažer satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3, pan Hervé Poncharal, potvrdil, že by velmi rád jednal právě se Zarcem o spolupráci v roce 2017.
 
„Náš tým již delší dobu funguje jako juniorský tým, který vychovává Yamaze mladé jezdce. Z tohoto důvodu se také musíme neustále dívat na rychlé jezdce v Moto2, kteří by pro nás mohli být zajímaví. Johann Zarco je pro nás velmi zajímavý jezdec, je mu teprve 25 let a má před sebou velkou budoucnost. V loňském roce zajel neuvěřitelnou sezonu, ale rozhodl se, že ještě rok zůstane v Moto2. V příštím roce ale už bude muset přestoupit do MotoGP a pro nás by to byl velmi zajímavý jezdec. Určitě bychom s ním chtěli na tohle téma hovořit,“ řekl Hervé Poncharal.

Další články sekce MotoGP