KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poncharal: Pojedeme tovární stroj 2015

Text: jnyk, Zdroj: Crash.net, Foto: Tech 3
Poncharal: Pojedeme tovární stroj 2015
09.01.2016
 

Majitel satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3 potvrdil, že jeho jezdci vstoupí do nové sezony s továrními motocykly Yamaha specifikace 2015.

Majitel satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3, pan Hervé Poncharal, hovořil o materiálu, který budou mít jeho jezdci Pol Espargaró a Bradley Smith k dispozici v nadcházející sezoně královské kubatury MotoGP.
 
Jak samotný Poncharal přiznal, jeho tým pojede minimálně v úvodu letošní sezony s loňskými motocykly továrního týmu Yamaha, které budou samozřejmě již vybavené jednotnou elektronikou Magnetti Mareli, tak jak předpisují nová pravidla. Zároveň ale Hervé dodává, že s novou bezztrátovou převodovkou zatím počítat nemohou.
 
„Není žádným velkým tajemstvím, že pojedeme v podstatě motocykly, se kterými Jorge a Valentino absolvovali poslední závod sezony 2015 ve Valencii. Co se týče motoru, budeme velmi blízko tovární specifikaci. Jediným znatelným rozdílem bude převodovka, kdy tovární tým již používá bezztrátovou, kterou zatím k dispozici mít nebudeme. Dle slov Yamahy se podvozek oproti loňské motorce moc lišit nebude, ani jezdci továrního týmu nechtějí žádnou velkou revoluci. Já osobně jsem s tímto materiálem spokojený. Yamaha investuje do MotoGP obrovské peníze a není to o tom, že by nám materiál 2016 nechtěli dát, ale jednoduše už na to nezbývá rozpočet ani potřebný technický personál,“ řekl Hervé Poncharal.

Další články sekce MotoGP