KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poncharal: Testy byly pozitivní

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Poncharal: Testy byly pozitivní
06.12.2018
 

Manažer týmu Tech 3 je s průběhem prvních testů s motocykly KTM spokojen, tým ale čeká ještě spousta práce.


Tým Tech 3 pod vedením Hervého Poncharala po dlouhé době mění dodavatele motocyklů pro tým v královské kubatuře MotoGP a pro příští sezonu přechází od Yamahy k rakouské KTM. Po prvních testech ve Valencii a Jerezu, kde se jak jezdci, tak i členové týmu seznamovali s novou technikou, má Hervé pozitivní pocity.

Zároveň ale tento zkušený muž dodává, že před jeho týmem i jezdci samotnými je ještě opravdu velký kus práce. Poncharal si ale také chválí servis a podporu přímo od továrny, kterou měl celý jeho tým k dispozici.

„Jsme teprve na začátku, ale Hafizh i Miguel získávali na motocyklu postupně lepší pocit a i zlepšovali své časy. Samozřejmě pozice ve výsledkových listinách zatím nejsou nijak úžasné, ale o rychlí časy nám ještě ani nešlo. Nyní je pro nás důležitější důvěra, kterou Hafizh i Miguel postupně získávají. Bez důvěry v motocykl totiž nedokážete jet opravdu rychle a dostat motorku na limit. Také jsme neměnili často pneumatiky, takže ani nebyl takový prostor hnát se za rychlými časy. Z mého pohledu máme za sebou opravdu produktivní testy a máme dostatek dat na to, abychom mohli pracovat na dalším zlepšení. Celý tým ještě nyní čeká školení u KTM, což bude také velmi důležité,“ řekl Hervé Poncharal.


Další články sekce MotoGP