KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poncharal: Top 10 je vysoký cíl

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Poncharal: Top 10 je vysoký cíl
02.02.2019
 

Manažer týmu Tech 3 si je dobře vědom toho, že v nadcházející sezoně nebude vůbec snadné prosadit se do první desítky.


Pro sezonu 2019 tým Tech 3 pod vedením Hervého Poncharala přestoupil jak k rakouské továrně KTM, tak i přivítal nového jezdce, kterým je portugalský závodník Miguel Oliveira. S ohledem na změnu motocyklu ale Hervé očekává, že výkony Oliveiry i Syahrina by mohly být srovnatelné.

Jak nyní Hervé Poncharal v jednom z rozhovorů prozradil, očekává, že se v nadcházející sezoně mezi jeho jezdci budou odehrávat napínavé souboje o to, kdo bude nakonec lepší.

„Zatím je těžké dělat jakékoliv prognózy. Je mi ale jasné, že v sezoně 2019 nebude snadné prosadit se do nejlepší desítky. Morbidelli nebo Syahrin předváděli v sezoně 2018 velmi dobré výkony, ale málokdy se jim podařilo prosadit mezi nejlepších deset jezdců. Musíme se na to podívat z druhé strany, jsou zde dvě tovární Hondy, dvě tovární Yamahy, dvě tovární Ducati a také dvě tovární Suzuki. Pak je zde samozřejmě ještě tovární tým KTM nebo jezdci jako Miller a Crutchlow. Uvidíme, jak se nám bude dařit v této silné konkurenci prosazovat, ale zatím bych nechtěl dělat nějaké prognózy,“ řekl Hervé Poncharal.


Další články sekce MotoGP